Planują dołożyć strażakom z OSP

Gmina Sokolniki
2021-12-28 09:25

W gminie Sokolniki wkrótce może wzrosnąć wysokość ekwiwalentu pieniężnego dla członków Ochotniczych Straży Pożarnych za udział w działaniu ratowniczym lub szkoleniu pożarniczym. 

- W ciągu minionych 13 lat obowiązywania dotychczasowych stawek ekwiwalentu, przeciętne wynagrodzenie wzrosło wielokrotnie, dlatego zasadna jest regulacja stawek ekwiwalentu proponowana w przedmiotowym projekcie uchwały - czytamy w uzasadnieniu. 

Dotychczasowe stawki wynosiły 16 zł/godz. za udział w działaniach ratowniczych oraz 8 zł/godz. za udział w szkoleniach. Zaproponowano aby stawki wynosiły odpowiednio 20 zł oraz 10 zł. 

Ekwiwalent nie przysługuje członkowi OSP za czas nieobecności w pracy, za który zachował wynagrodzenie. Głosowanie w tej sprawie zaplanowano na 30 grudnia. 

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę