Planują 4 inwestycje

Gmina Sokolniki
2022-01-03 07:52

Ponad 24,4 mln zł po stronie dochodów oraz wydatki na poziomie 23,5 mln zł zakłada uchwalony budżet gminy Sokolniki na 2022 r. Na wydatki majątkowe póki co zapisano 1,7 mln zł.

Wydatki na pierwszy rzut oka przedstawiają się bardzo skromnie, za to w rzeczywistości mogą być bardzo kosztochłonne. Mowa o planowanej budowie kanalizacji sanitarnej i przebudowie dróg gminnych w Walichnowach (447 tys. zł) oraz doposażeniu oczyszczalni ścieków w Sokolnikach (1 mln zł). Samorząd ma otrzymać blisko 8,5 mln zł w ramach "Polskiego Ładu", co już w przypadku takiego samorządu robi wrażenie. Pieniądze są oczywiście dedykowane na kanalizację i przebudowę dróg. Kolejna dotacja z "Polskiego Ładu" to 2,4 mln zł - również na inwestycję kanalizacyjną.

Oprócz tego, samorząd wśród inwestycji zaplanował budowę winy zewnętrznej dla budynku Urzędu Gminy (250 tys. zł), dotację celową na program poprawy stanu technicznego dróg powiatowych (13 tys. zł).

Nadwyżka budżetowa w kwocie 912 tys. zł ma zostać przeznaczona na spłatę zaciągniętych zobowiązań.

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę