Pirat drogowy recydywista złapany w Lututowie. Zapłaci 5000 zł, i to niejedyny problem!

REGION
2024-05-15 13:10

15 punktami karnymi i mandatem karnym w wysokości 5 tys. zł zakończyła się jazda 34-latka. Mężczyzna, dociskając pedał gazu, rozpędził osobowe audi do 121 km/h w obszarze zabudowanym. Policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnemu kierowcy uprawnienia. Pamiętajmy, że prędkość to jedna z przyczyn wielu wypadków, dlatego stosujmy się do ograniczeń, aby bezpiecznie dotrzeć do celu!

14 maja policjanci z wieruszowskiej „drogówki” w  Lututowie skontrolowali osobowe audi, którego kierujący znacznie przekroczył dozwolona prędkość.  Pomiar wskazał, że samochód poruszał się z prędkością 121 km/h w obszarze zabudowanym. Na odcinku, gdzie 34-latek przekroczył prędkość obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. - Za kierownicą osobówki siedział 34-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego. Zgodnie z taryfikatorem mandat za przekroczenie prędkości powyżej 71 km/h, to 2,5 tysiąca złotych. Jednak w tym przypadku kierujący dopuścił się tzw. „drogowej recydywy” i kwota mandatu była dwukrotnie wyższa - relacjonuje asp. Piotr Siemicki z KPP w Wieruszowie. - Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy na trzy miesiące i do jego konta przypisali 15 punktów karnych. To nie koniec problemów mężczyzny, dodatkowo jego konto punktów karnych przekroczyło barierę 24, dlatego czeka go teraz ponowny egzamin sprawdzający kwalifikacje kierowcy.

- Pamiętajmy, że droga to nie tor wyścigowy - dodaje asp. Siemicki. - Prowadząc samochód ze znaczną prędkością, nie dajemy sobie wielu szans na prawidłową reakcję, w przypadku wystąpienia nagłego, nieprzewidzianego zdarzenia na drodze. Kierowco – noga z gazu!

Przypominamy:
• 31-40 km/h – pierwszy raz: 800 złotych/recydywa: 1600 złotych;
• 41-50 km/h – pierwszy raz: 1000 złotych/recydywa: 2000 złotych;
• 51-60 km/h – pierwszy raz: 1500 złotych/recydywa: 3000 złotych;
• 61-70 km/h – pierwszy raz: 2000 złotych/recydywa: 4000 złotych;
• 71 km/h i więcej – pierwszy raz: 2500 złotych/recydywa: 5000 złotych.

Autor:
RED

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę