Pijany wjechał w ogrodzenie klasztoru

WIELUŃ
2022-04-21 09:47

Ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie miał 24-latek, który wjechał w betonowe ogrodzenie klasztoru. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

20 kwietnia 2022 roku o godzinie 22.35 dyżurny komendy policji otrzymał zgłoszenie, że w Wieluniu na ul. Częstochowskiej doszło do zdarzenia drogowego. Skierowani na miejsce mundurowi wstępnie ustalili, że 24-latek kierujący fiatem punto, na łuku drogi, najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków ruchu, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w betonowe ogrodzenie pobliskiego klasztoru. 

Badanie alkomatem wykazało u kierowcy ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnemu kierowcy prawo jazdy. - Obecnie trwa ustalanie szczegółowych przyczyn i okoliczności tego zdarzenia - przekazuje st. asp. Katarzyna Grela. - Przypominamy, że zgodnie z kodeksem karnym za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę