Tugazeta

Pijany kierowca zatrzymany w Walichnowach

Gmina Sokolniki
2022-03-14 10:25

Wieruszowscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej mieszkańca powiatu wieruszowskiego, który kierował samochodem w stanie nietrzeźwości, w warunkach sądowego zakazu kierowania pojazdami. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

13 marca po 20.00 policjanci wieruszowskiej „drogówki” na Al. Wyzwolenia w Walichnowach zatrzymali do kontroli fiata cinquecento. Pojazdem kierował 38–letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego. Po badaniu policyjnym alkomatem okazało się, że mężczyzna miał w organiźmie 1,5 promila alkoholu. 

- Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informacyjnych okazało się również, że amator jazdy na tzw.”podwójnym gazie”, posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami - przekazuje asp. sztab. Damian Pawlak, rzecznik prasowy KPP. - W tej sytuacji funkcjonariusze przekazali pojazd osobie uprawnionej do kierowania. Teraz 38–latek odpowie przed sądem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, w warunkach sądowego zakazu kierowania pojazdami. Za takie przestępstwo, grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna. Warto również pamiętać, że za spowodowanie wypadku śmiertelnego w stanie nietrzeźwości, grozi już kara do 12 lat więzienia. Dodatkowo policjanci ukarali mężczyznę mandatem karnym, za niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy.

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę