Pijani i poszukiwani zatrzymani w święta

Powiat Kępiński
2022-04-19 08:49

Pełne ręce pracy mieli kępińscy funkcjonariusze podczas minionego weekendu Świąt Wielkanocnych. - Nasi mundurowi zatrzymali pięciu nietrzeźwych kierujących oraz trzy osoby poszukiwane. Policjanci obsługiwali również kilka zdarzeń drogowych - przekazuje KPP w Kępnie.

15 kwietnia o 9.30 w Mikorzynie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego i ładowarki. W wyniku zdarzenia dwie pasażerki skody, z ogólnymi obrażeniami ciała, zostały przetransportowane do szpitala w Kępnie. 

W tym samym dniu o 19.30 na kępińskim rynku policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 25–letniego obywatela Ukrainy, który kierował samochodem marki renault znajdując się w stanie nietrzeźwości. 25 – latek nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i doprowadził do najechania na jego tył, powodując jego uszkodzenia. Badanie alkomatem wykazało prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. 

O godzinie 20.40 w Kępnie na ulicy Solidarności policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Kępnie zatrzymali 32–letniego obywatela Ukrainy, który kierował samochodem marki kia w stanie nietrzeźwości. W tym przypadku badanie alkomatem wskazało również prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna stracił swoje uprawnienia do kierowania pojazdami oraz zastał zatrzymany w policyjnym areszcie.

17 kwietnia o 1:22 w Kępnie na ulicy Warszawskiej, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli pojazd marki volkswagen, którym kierował 22–letni obywatel Ukrainy. Jak się okazało podczas wykonywania czynności służbowych, mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wskazało dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Samochód obywatela Ukrainy został odholowany na policyjny parking, natomiast mężczyzna trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Również 17 kwietnia o 10.00 w Bralinie na ulicy Namysłowskiej, policjanci Posterunku Policji w Bralinie zatrzymali 48–letniego mieszkańca gminy Bralin, który kierował motorowerem marki znajdując się w stanie nietrzeźwości. 48– latkowi w alkomat udało się wydmuchać ponad 3 promile. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

18 kwietnia kilka minut przed 11.00 w Kępnie na ulicy Granicznej, policjanci Posterunku Policji w Łęce Opatowskiej zatrzymali 52-letniego obywatela Ukrainy, który kierował samochodem marki mazda znajdując się w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wskazało prawie dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został również zatrzymany i osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. 

W Świąteczny weekend funkcjonariusze zatrzymali również trzy osoby poszukiwane celem doprowadzenia do Aresztu Śledczego. Pierwszego poszukiwanego, 44 – letniego mieszkańca gminy Bralin, mundurowi zatrzymali 15 kwietnia o godzinie 17.25 w Bralinie na ulicy Namysłowskiej. Mężczyzna poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Kępnie celem doprowadzenia do Aresztu Śledczego w Ostrowie Wielkopolskim. W tym samym dniu o godzinie 20.50 w Rychtalu policjanci Posterunku Policji w Laskach zatrzymali 43–letniego mieszkańca miejscowości Drożki, również poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Kępnie, celem doprowadzenia do Aresztu Śledczego w Ostrowie Wielkopolskim. Natomiast 16 kwietnia o godzinie 7.15 nad ranem w Trębaczowie, policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Kępnie zatrzymali 35–letniego mieszkańca Trębaczowa poszukiwanego listem gończym wystawionym przez Prokuraturę Rejonową w Gliwicach, również celem doprowadzenia do Aresztu Śledczego. Mężczyzna został zatrzymany i przekazany funkcjonariuszom Wydziału Konwojowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę