Pijana 29-latka spowodowała kolizję. Ujawniono przy niej narkotyki

Gmina Wieruszów
2024-06-10 19:38

Mając ponad dwa promile alkoholu w organizmie, mieszkanka Wieruszowa spowodowała kolizję, uderzając w bariery energochłonne. Policjanci u 29-latki ujawnili środki odurzające w postaci tabletek ekstazy i metamfetaminy. Funkcjonariusze tymczasowo zabezpieczyli samochód należący do kobiety. Nieodpowiedzialna kierująca została zatrzymana i usłyszała zarzuty w tej sprawie. Grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności.

9 czerwca przed 4:00 policjanci otrzymali zgłoszenie, że na zjeździe z ekspresowej ósemki, w miejscowości Polesie, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego. Skierowani na miejsce funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 29-latka kierując osobowym lexusem w wyniku niedostosowania prędkości do warunków ruchu uderzyła w bariery ochronne. - Na miejsce przybył również ZRM, lecz po przebadaniu kobiety okazało się, że nie posiada żadnych obrażeń - relacjonuje asp. Piotr Siemicki z KPP. - Od mieszkanki Wieruszowa mundurowi wyczuli silną woń alkoholu. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kobiety. Badanie alkomatem wykazało u niej ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto policjanci ujawnili przy kierującej kilka tabletek koloru zielonego i niewielką ilość białych kryształków, które znajdowały się w przezroczystych dilerkach. Badania narkotykowym testerem wstępnie potwierdziły, że zabezpieczone substancje to ekstaza i metamfetamina. 

Zgodnie z nowymi przepisami, funkcjonariusze tymczasowo zabezpieczyli osobowego lexusa należącego do kobiety. 29-latka straciła już swoje uprawnienia, została zatrzymana, a po wytrzeźwieniu usłyszała zarzuty w tej sprawie. Teraz za popełnione przestępstwa grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej.

- Policjanci apelują i przypominają, że alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Tracimy zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Zdecydowanie zmniejsza się zdolność oceny sytuacji i wydłuża czas reakcji. Nigdy nie wolno wsiadać za kierownicę po alkoholu! Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kierowco, włącz myślenie! - dodał asp. Siemicki. 

Autor:
RED

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę