Pijacka jazda na trasie Galewice - Tyble

Kolejne obywatelskie zatrzymanie
2022-02-21 10:17

Kierowca fiata sieny w niedzielę doprowadził do dwóch kolizji drogowych. Pijany mężczyzna został ujęty dzięki obywatelskiemu zatrzymaniu przez mieszkańca gminy Galewice.

- Po przyjeździe na miejsce, policjanci ustalili, że 53-letni obywatel Gruzji nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w ogrodzenie jednej z prywatnych posesji w Galewicach, a następnie odjechał z miejsca - relacjonuje podkom. Kamil Ostrycharz z KPP. - Właściciel uszkodzonego ogrodzenia natychmiast wsiadł do swojego samochodu i udał się za sprawcą zdarzenia. Świadek tej sytuacji zauważył, że poruszający się przed nim fiat nie trzyma toru jazdy i jedzie całą szerokością drogi. Następnie w miejscowości Tyble wpadł w poślizg i uderzył w barierę energochłonną, co zmusiło go do zatrzymania pojazdu. Świadek wyczuł od sprawcy silną woń alkoholu. Natychmiast uniemożliwił mu dalszą jazdę.

Po przebadaniu policyjnym alkomatem okazało się, że mężczyzna ma prawie 2 promile. 53-latek został zatrzymany, a jego samochód odholowano na policyjny parking. - Składamy podziękowania czujnemu mieszkańcowi gm. Galewice za prawidłową reakcję i godną do naśladowania postawę. Dzięki takiej reakcji być może nie doszło do kolejnej tragedii na drodze - dodał podkom. Ostrycharz.

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę