Tugazeta

Pieszy, który zginął, nie miał żadnych odblasków

BIAŁA - BRZOZA
2021-12-17 11:02

Policjanci z komisariatu w Białej pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu wyjaśniają okoliczności śmiertelnego potrącenia pieszego na terenie gminy Biała. - Po raz kolejny apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach zarówno przez kierujących jak i pieszych - przekazują funkcjonariusze! 

Do wypadku doszło 16 grudnia 2021 roku o godzinie 18.35 na drodze w miejscowości Brzoza. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 66-letni pieszy został potrącony przez przejeżdżającego peugeota partnera, którym kierował 27-latek. Do zdarzenia doszło poza terenem zabudowanym, pieszy nie miał na odzieży żadnych elementów odblaskowych. W wyniku poniesionych obrażeń 66-latek poniósł śmieć na miejscu. Kierowca peugeota był trzeźwy. Okoliczności tego zdarzenia pod nadzorem prokuratora wyjaśniają policjanci z komisariatu w Białej.

- To już kolejny taki tragiczny wypadek z udziałem pieszego w ostatnim czasie w naszym regionie - zauważa st. asp. Katarzyna Grela. - Ponownie apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o wzmożoną ostrożność i rozwagę. Obecna aura nie sprzyja użytkownikom dróg. Wraz z coraz szybciej zapadającym zmrokiem rośnie ryzyko zdarzeń z udziałem pieszych. Pamiętajmy, że zmieniające się warunki pogodowe wymuszają zmianę techniki kierowania pojazdem i zachowanie szczególnej ostrożności. Pieszym przypominamy o obowiązku noszenia elementów odblaskowych, umieszczonych w sposób widoczny dla kierujących. Pieszy bez odblasków przechodzący przez jezdnię w miejscu nieoświetlonym, idący poboczem lub skrajem drogi jest praktycznie niewidoczny. Kierowca najczęściej nie ma wtedy szans, aby zatrzymać samochód i uniknąć wypadku.
 

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę