Pierwszy tydzień ferii z GOK w Galewicach [ZDJĘCIA]

Pierwszy tydzień ferii z GOK w Galewicach
2023-01-23 13:32
Pierwszy tydzień ferii z GOK w Galewicach [ZDJĘCIA]

Początek tygodnia dla dzieci oraz młodzieży z terenu gminy Galewice rozpoczął się od plastykomanii – czyli plastycznych zajęć obfitujących w manualne wyzwania!

Nie zabrakło również gier oraz zabaw integracyjnych, podczas których uczestnicy mogli się lepiej poznać i podjąć nowe wyzwania.
 

W poniedziałek w kinie,,Słońce’’, dzieci miały okazję obejrzeć film,,Pan Zabawka’’. Opowiadał on o tym, że pieniądze i przedmioty w życiu to nie wszystko - najważniejsza jest szczerość, przyjaźń i beztroska radość.

Zajęcia języka angielskiego na wesoło, dały dzieciom możliwość stworzenia swoich drzew genealogicznych.Poznały one nowe słówka oraz zwroty związane z życiem rodzinnym.

Prawdziwą gratką dla fanów komiksów, okazały się warsztaty z ich tworzenia z Panem Zbigniewem Masternakiem, który swoim optymizmem i pasją zarażał wszystkich uczestników.

W środku tygodnia do galewickiego Ośrodka Kultury zawitał zespół,,Płomienie’’, który przeniósł wszystkich w arktyczny świat makiet, na których królowały pingwiny, kry lodu oraz igloo. Nie obyło się także bez rywalizacji – zespół zorganizował konkurs na najpiękniejszą makietę, a także związaną z nią historię.

Pojawiły się także wątki edukacyjne – wykłady dotyczące profilaktyki problemów alkoholowych.
Nie każdy wie, że w obrębie naszej gminy istnieją tak wartościowe miejsca, jak prywatne muzeum poświęcone pamięci Jana Pawła II, które na swojej posesji wykreował Pan Antoni Filipowicz z Węglewic. Uczestnicy wycieczki mogli podziwiać jego zbiory oraz pamiątki związane z Papieżem Polakiem.

Trening umysłu miał miejsce podczas zajęć z gry w szachy i warcaby z Panem Wacławem Zabłockim, który skutecznie potrafi zarazić miłością do nich.

A nowoczesne trendy z tik-toka? Czemu nie! Instruktor tańca Daria Pietrzykowska, zna się na tym jak nikt inny! Dzięki zajęciom tanecznym dzieci mogły nauczyć się niezwykłych choreografii oraz opanowały nowe figury taneczne.

Jeśli mierzyć to tylko wysoko! Zajęcia na ściance wspinaczkowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Galewicach z wykwalifikowanym instruktorem, dostarczyły naszym małym zdobywcom wielu emocji. Dzięki zabezpieczeniom w które byli uzbrojeni, mogli bez strachu wspinać się na wyżyny swoich możliwości.

Tydzień zakończył się wyjazdem na lodowisko, gdzie dzieci mogły się wyszaleć i spożytkować swoją energię na łyżwach.
 

Na koniec feryjnych warsztatów nasi nieustraszeni strażacy z OSP Galewice, przeprowadzili szkolenie z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Warsztaty odbyły się dzięki pomocy Gminy Galewice, której zawdzięczamy dofinansowanie do organizacji zajęć ze środków budżetu gminy pochodzących z opłat za zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych oraz z opłat za udział w warsztatach.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w naszych zajęciach, a tym czasem rozpoczynamy II tydzień warsztatów.

/źródło: GOK Galewice/ 

Autor:
RED

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę