Pierwsze, wielkie sukcesy Wiktorii MTB!

Zych oraz Zawierta w czołówce hermanowskiego maratonu MTB
2012-08-28 17:54

Od niedawna w naszych okolicach działa amatorska grupa kolarska „Wiktoria MTB Wieruszów". Team zrzesza miłośników i pasjonatów jazdy na dwóch kółkach. Mimo, że oficjalna data jego powołania sięga tylko dwa miesiące wstecz, to zawodnicy odnotowują już pierwsze - i co chyba najważniejsze -bardzo znaczące sukcesy. – W tym wypadku mówimy o kolarstwie terenowym. Start w Hermanowie był pierwszy w historii naszej działalności. Reprezentowało nas dwóch 14-nastolatków: Konrad Zych (9 miejsce z czasem 01:20:55) oraz Dominik Zawierta (11 miejsce z czasem 01:26:33). Wyścig ten jest wliczany do cyklu wielkopolskich maratonów MTB. Przyznam szczerze, że sami nie spodziewaliśmy się tak dobrego występu. Dziewiąte i jedenaste miejsce wśród czterystu innych zawodników... to naprawę coś! – z wielką radością przyznaje jeden z założycieli „Wiktorii MTB Wieruszów” – Robert Zych.

Wieruszowski Team działa przy Fundacji na rzecz Dzieci i Młodzieży „Wiktoria”. – To właściwie dzięki niej możliwa była rejestracja naszej grupy. Wiele osób jeździ od dawna. Nasi chłopcy zaczęli trenować w ubiegłym roku, chcieliśmy się jakoś razem połączyć. Zapatrzyliśmy się trochę na „Sokoła Bralin”. Postanowiliśmy w Wieruszowie zrobić coś równie „rowerowego”, bo pasjonatów jest u nas naprawdę wielu. Są tacy którzy uprawiają ten sport dla przyjemności. Nie brak też takich, którzy chcą zdobywać znaczące lokaty – dodaje zastępca komandora.

Kolarze z „Wiktorii MTB Wieruszów” trenują na szlakach rowerowych rozlokowanych na terenie powiatu. Od czasu do czasu wybierają się w dłuższe trasy – w kierunku Kobylej Góry lub po śladach maratonu wieruszowskiego.

Jak zgodnie przyznają założyciele grupy – pierwszy, tak dobry występ daje duże nadzieje oraz rokowania na kolejne sukcesy w niedalekiej przyszłości. – To taki „power”, który mobilizuje nas do dalszej pracy- zakańcza Robert Zych.

W skład zarządu „Wiktorii MTB Wieruszów” weszli: Paweł Ostrycharz, Robert Zych, Zbigniew Małyska oraz Wojciech Maciejewski. -Chcielibyśmy obudzić u młodych chęć do sportowej rywalizacji i propagować zdrowy tryb życia. Nasze cele to: zaszczepienie w świadomości młodzieży pasji do jazdy rowerowej, pozytywnego współzawodnictwa w rajdach i maratonach i odciągnięcie od przebywania tylko w wirtualnym świecie ekranów, albo w grupkach podwórkowych. Naszą działalnością staje się odnalezienie młodzieży w tej wspaniałej pasji, danie im możliwości sprawdzenia się w różnych zawodach. W tym całym działaniu niezbędni są sponsorzy o których cały czas zabiegamy. W drużynie cieszymy się jazdą na rowerze, popularyzacją kolarstwa i doskonałą atmosferą – mówią członkowie teamu.

Fot. z zawodów – Robert Zych

Patryk Hodera

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę