Tugazeta

Pierwsze decyzje o świadczeniach emerytalnych dla OSP

Powiat Kępiński
2022-03-04 14:59

4 marca 2022 roku w siedzibie tutejszej Komendy, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie st. bryg. Wojciech Grabarek wręczył pierwsze decyzje o przyznaniu świadczenia ratowniczego druhom Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu kępińskiego.

Długo wyczekiwane przez druhów świadczenia ratownicze zostały wprowadzone od 1 stycznia 2022 roku na mocy ustawy z dnia 17 grudnia 2021 r. o ochotniczych strażach pożarnych. Prawo do tego świadczenia przysługuje strażakowi ratownikowi OSP, który czynnie uczestniczył jako członek OSP w działaniach ratowniczych lub akcjach ratowniczych przez co najmniej 25 lat (w przypadku mężczyzn) oraz 20 lat (w przypadku kobiet). 

Do tej pory do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie wpłynęło kilka wniosków o wydanie decyzji przyznającej świadczenie ratownicze z czego pięć już zakończyło się wydaniem docyzji o przyznaniu świadczenia ratowniczego.  

Wszelkie informacje dotyczące  świadczenia ratowniczego wraz ze wzorami niezbędnych dokumentów dostępne są na naszej stronie pod tym adresem.

źródło: KP PSP w Kępnie

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę