Pierwsza w tym roku przysięga 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej

REGION
2024-02-11 17:35
Pierwsza w tym roku przysięga 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej

10. lutego odbyła się pierwsza w tym roku przysięga 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej. W Strykowie przy pomniku 100-lecia Odzyskania Niepodległości 26 żołnierzy wstąpiło w szeregi WOT. Przysięgający szkolili się w ramach programu „Ferie z WOT” na terenie 91 batalionu lekkiej Piechoty w Zgierzu, teraz każdy z nich został przydzielony do najlepiej odpowiadających pododdziałów.

Podczas szesnastodniowego szkolenia, żołnierze zdobywali wiedzę z zasad zachowania się na polu walki, taktyki, obsługi broni, strzelectwa, udzielania pierwszej pomocy, łączności i topografii. Pętla taktyczna to egzamin, który każdy z ochotników musiał przejść, aby stanąć do przysięgi.

Nowymi żołnierzami zostali uczniowie, studenci, pracownicy wojska oraz osoby prowadzące działalność gospodarczą. Służba w Wojskach Obrony Terytorialnej jest otwarta dla wszystkich chętnych, pełnoletnich, niekaranych, posiadający stan psychofizyczny taki, aby móc pełnić służbę w szeregach.

9 Łódzka Brygada Obrony Terytorialnej to jednostka, która od lat stoi na straży bezpieczeństwa Łodzi i regionu. Działa w trosce o mieszkańców i wspiera instytucje państwowe w sytuacjach kryzysowych zapewniając wsparcie w różnych dziedzinach od pomocy medycznej po działania obronne.

Joanna Pilas

Autor:
RED

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę