Pieniądze na zabytki w powiecie wieruszowskim [ZDJĘCIA, FILM]

REGION
2023-09-27 12:57

Wynikom naboru II etapu Programu Odbudowy Zabytków poświęcona była środowa konferencja posłów PiS Piotra Polaka i Pawła Rychlika na lututowskim Rynku. 

Dotacje na prace konserwatorskie i restauratorskie trafią do gmin Bolesławiec, Lututów, Łubnice oraz Wieruszów. Największa kwota tym razem przypadła dla Parafii pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Lututowie. Gospodarz obiektu ks. Waldemar Gruszka zapowiada, że zamierza odświeżyć wnętrze kościoła, tak by nabrało blasku. Dotacja wynosi prawie 1,3 mln zł. 

Na naprawę i impregnację elewacji kościoła w Żdżarach przeznaczono 117 tys. zł, na wymianę drewnianej elewacji plebanii w Chróścinie 200 tys. zł. W gminie Łubnice 196 tys. zł zostanie spożytkowanych na remontu chóru i schodów wejściowych w kościele w Łubnicach, zaś 196 tys. zł na remont elewacji kościoła w Wójcinie. W Wieruszowie na kontynuację remontu elewacji kościoła Zesłania Ducha Świętego przeznaczono prawie 600 tys. zł.  

Autor:
RED

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę