Petycja ze Spóla nabiera mocy urzędowej

Gmina Galewice
2022-04-19 12:25

Z petycją o podjęcie działań zmierzających do konserwacji linii średniego napięcia od Węglewic do Brzezin wystąpili mieszkańcy zachodniej części gminy Galewice. 

- Linia oraz słupy są stare, dlatego jak tylko mocniej zawieje, jesteśmy bez prądu - odczytywał treść petycji podczas sesji Rady Gminy w Galewicach przewodniczący Jerzy Karsznia. - Sołectwo Spóle jest niczym jak pustkowie. To są już regularne braki dostawy energii elektrycznej i nadal nikt nie robi nic, by to zmienić. Czas oczekiwania na naprawę awarii czasami przekracza 24 godziny. Rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego z 2007 r.: jednorazowa przerwa w dostawie energii elektrycznej w przypadku podmiotu z grupy V - grupy przyłączeniowej - czyli gospodarsw domowych - może trwać maksymalnie 24 godziny. W ciągu roku dopuszczalny poziom przerw nieplanowanych nie może przekaczać 48 godzin. W winnym wypadku, odbiorca może domagać się bonifikaty. 

Petycję podpisali mieszkańcy a także sołtys Andrzej Łacina. 

Dokument, drogą urzędową, ma zostać przekazany do adresata przez gminę Galewice. 

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę