Tugazeta

Pediatria odżyła i ma się dobrze

WIERUSZÓW
2022-01-20 11:07

Coraz więcej małych pacjentów leczonych jest na Oddziale Pediatrycznym na terenie szpitala w Wieruszowie. Miejsce to zwiększyło zakres swoich usług poprzez wprowadzenie m.in. testów alergicznych czy mobilnego badania USG. 

fot. Powiatowe Centrum Medyczne w Wieruszowie 

- Podwoiła się liczba pacjentów – cieszy się prezes Powiatowego Centrum Medycznego w Wieruszowie, Eunika Adamus. - W 2020 r. na pediatrii leczonych było 281 pacjentów a w 2021 r. 443 małych pacjentów. Zmiana jest niesamowita. Oceniamy to pod kątem pomocy naszym najmłodszym oraz oczywiście pod kątem finansowym. Oddział został wyposażony w nowy mobilny aparat USG. Pani ordynator, która przyszła do nas z wrocławskiej kliniki, zaproponowała nam aby nie naświetlać młodych zdjęciami. Kupiłam to USG i badania wykonywane są na oddziale. Wysłałam panią doktor na odpowiedni kurs w tym zakresie. Było to dwupoziomowe szkolenie dotyczące badania płuc oraz brzucha. Wykonujemy testy alergiczne. Dzieci często zgłaszają się z bólami brzucha, więc robimy badania w tym kierunku. Mamy małych pacjentów z Wieruszowa, Kluczborka, Ostrzeszowa, z Twardogóry. Informacje się rozchodzą, finansowo oddział ten lepiej funkcjonuje. Dawniej zastanawiałam się nad sensem istnienia pediatrii, bo był mały ruch i oddział skazany był na straty. Obecnie ten oddział bilansuje się, a poza tym Minister Zdrowia uwolnił świadczenia, nie ma limitów i możemy przyjmować dowolną liczbę pacjentów. 

Ordynatorem oddziału jest dr Małgorzata Ruczka, którą prezes PCM dodatkowo powołała na stanowisko zastępcy dyrektora ds. medycznych. 

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę