Patrycja na to zapracowała!

Profesjonalny rower dla zawodniczki WKK
2016-06-16 19:43

Profesjonalny rower MTB XC o wartości katalogowej 11 tys. zł trafił do najbardziej wyróżniającej się zawodniczki Wieruszowskiego Klubu Kolarskiego, Patrycji Zawierty. Przekazanie odbyło się w czwartkowy wieczór na placu treningowym w Pieczyskach.

Rower, który zapewne chciałby posiadać w swoim garażu niejeden miłośnik kolarstwa został zakupiony w ramach projektu „Im szybciej tym wyżej”, który finansuje gmina Wieruszów. WKK w ostatnim czasie złożył uproszczoną ofertę dotyczącą realizacji zadania publicznego z zakresu sportu i kultury fizycznej. – Nasze stowarzyszenie niedawno zostało formalnie zarejestrowane. Od tego czasu zaczęliśmy poszukiwać drogi do zakupu takich rowerów – podkreśla prezes, Robert Zych. – To ostatni rok, gdzie nasi młodzicy występują w swojej kategorii. W przyszłym sezonie będą rywalizować jako juniorzy młodsi, a tam wymagania sprzętowe są dużo wyższe niż te, które obowiązywały do tej pory. Jest oczywiste, że rower, który kosztuje tyle pieniędzy w większości przypadków nie może być zakupiony przez rodziców. Wydaje się, że od tego jest klub i w tym kierunku będziemy podążać. Cały czas chcemy doposażać szkółkę, nie tylko w rowery, ale i trenażery, kaski i wszystkie akcesoria, które są potrzebne do startów. Zależy nam, by szkółka jeszcze lepiej mogła promować gminę oraz powiat na terenie całego kraju.

Aktualnie WKK w Pucharze Polski reprezentuje 5 młodzików. Patrycja Zawierta w ogólnej klasyfikacji plasuje się na bardzo dobrej, piątej pozycji. Warto dodać, że kolejne miejsce zajmuje jej siostra, Magdalena. Przygoda 14-latki z kolarstwem, do której trafił rower, zaczęła się 3 lata temu. – Mój brat już jeździł a ja również chciałam sprawdzić się w tym sporcie – mówi Patrycja, która nie kryła swojego zadowolenia. – W ostatnim czasie w Pucharze Polski zajmowałam od siódmego do piątego miejsca, w Bike Maratonie stawałam już na podium.  Mam nadzieję, że rower pomoże mi w osiąganiu jeszcze lepszych rezultatów.  

Symbolicznego przekazania nowego sprzętu dokonał prezes stowarzyszenia Robert Zych oraz burmistrz Rafał Przybył. Władze WKK w przyszłości zamierzają ubiegać się o kolejne rowery MTB XC. Obecnie kolarze przygotowują się do Mistrzostw Polski, które odbędą się w lipcu.

Patryk Hodera

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę