Pamiętacie dzieci z Michałowa? Fotel Niezależności trafił do Maryli Ancypiuk

REGION
2023-05-24 12:10
Pamiętacie dzieci z Michałowa? Fotel Niezależności trafił do Maryli Ancypiuk

Maryla Ancipiuk, przewodnicząca Rady Miejskiej w Michałowie, została nagrodzona przez Fundację Happy Kids oraz gminę Wieruszów "Fotelem Niezależności". Ancipiuk jest przedstawicielką samorządu, który otworzył punkt pomocy m.in. dla dzieci oraz dorosłych podczas kryzysu migracyjnego na polsko - białoruskiej granicy. 

- Taki prezent otrzymałam od Gminy Wieruszów, oraz Fundacji Happy Kids w podziękowaniu za podjęte działania na rzecz umacniania zachodnioeuropejskich wartości, wśród których ochrona życia ludzi, bez względu na pochodzenie, wiarę , język czy kolor ciała, jest najwyższym dobrem - zakomunikowała Maryla Ancipiuk na swoim portalu społecznościowym, dzieląc się fotografią. - Serdecznie dziękuję za wyróżnienie, jest to dla mnie dowód, że to co robię jest ważne. Kryzys na granicy cały czas trwa, a pomoc drogiemu człowiekowi jest dla mnie najważniejszą wartością. Myślę że to co robię jest normalnością, pomoc wobec drugiego człowieka, który znalazł się w niebezpieczestwie. Nigdy nie myślałam że w XXI wieku pomagać jest czymś nadrzędnym. Jest to Fotel Niezależności - nagroda symbol, dziękuję bardzo!

 

"Fotel Niezależności" jest nagrodą w inicjatywie organizowanej przez gminę Wieruszów oraz fundację "Happy Kids".

Impulsem do organizacji konkursu była chęć niesienia pomocy dzieciom z Rodzinnych Domów Dziecka Fundacji Happy Kids, istniejące zagłębie meblowe, promocja gminy Wieruszów oraz dyskusja na temat niezależności. - Chcielibyśmy promować osoby niezależne i własnie dzięki nim pokazywać naszym dzieciakom, jak powinno wyglądać ich przyszłe życie - mówił burmistrz Rafał Przybył. - Chcemy przekazywać najlepsze wzorce, pokazywać, jak można postępować. Już teraz ta idea odbija się szerokim echem poza granicami regionu. 

Autor:
RED

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę