Tugazeta

OTWP w gminie Łubnice

Relacja szkoły
2022-04-08 18:17

W dniu 8 kwietnia 2022 roku w Zespole Szkół im. Armii gen. Andersa w Łubnicach odbyły się Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Otwarcia finału dokonał Komendant Gminny ZOSP RP w Łubnicach Jan Dudek witając wszystkich uczestników, Przewodniczącego Rady Gminy w Łubnicach Mariana Baniaka, Wójta Gminy Łubnice Michała Pazka, Dyrektora Zespołu Szkół w Łubnicach Krystynę Pastuchę, Prezesa ZOG ZOSP RP w Łubnicach Zenona Kopisa, opiekunów dzieci i młodzieży szkolnej: Jolantę Pazek i Sławomira Smolnika oraz Inspektora Urzędu Gminy w Łubnicach Adelę Jaśko.

Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy
z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego.

Turniej odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe klasy I-IV oraz klasy V-VIII. Łącznie w konkursie udział wzięło 12 osób. Po dokonaniu oceny prac pisemnych oraz dodatkowych pytaniach ustnych do finału powiatowego zakwalifikowały się:

I grupa wiekowa: szkoły podstawowe klasy I-IV

 

I miejsce – Zofia Panek - SP Łubnice

II miejsce –– Zuzanna Bernaś - SP Łubnice

 III miejsce – Mikołaj Męcała - SP Łubnice

IV miejsce –– Lena Orżanowska - SP Łubnice

 

II grupa wiekowa: szkoły podstawowe klasy V-VIII

 

I miejsce – Aleksandra Mączka -SP Wójcin

II miejsce – Adam Zych - SP Wójcin

III miejsce - Zuzanna Biryt - SP Wójcin

IV miejsce – Wiktoria Zysiek - SP Łubnice

 

Zwycięzcom turnieju gminnego wręczono pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

 

Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Łubnicach składa serdeczne podziękowania Wójtowi Gminy Łubnice Michałowi Pazek za ufundowanie nagród i dyplomów, Komendantowi Gminnemu ZOSP RP Janowi Dudek za nagrody rzeczowe oraz techniczne przygotowanie turnieju, Dyrektorowi ZS Łubnice Krystynie Pastucha za udostępnienie lokalu, a opiekunom szkolnym Jolancie Pazek i Sławomirowi Smolnikowi za przygotowanie dzieci i młodzieży do turnieju.

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę