Tugazeta

Otrzymałeś niższą pensję? IAS podpowiada

Komunikat
2022-01-27 09:03

Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) informuje, że na podstawie obowiązujących przepisów prawa wysokość zaliczek u pracowników czy zleceniobiorców osiągających miesięczny przychód do 12 800 zł brutto, powinna być pobierana przez płatników w wysokości nie wyższej, niż kwota zaliczki obliczanej na zasadach obowiązujących 31 grudnia 2021 r.

Przypominamy, że przy aktualnych rozwiązaniach prawnych pobrane przez płatnika zaliczki na podatek powinny w sposób najpełniejszy odpowiadać wysokości podatku należnego, który będzie wykazany przez podatnika w jego zeznaniu rocznym. Co za tym idzie zachowanie wynagrodzenia podatników na wyrównanym poziomie przez większość 2022 r. (ewentualne nadwyżki zaliczki powstające w początkowych miesiącach 2022 r. będą kompensowane przez zaliczki pobierane w kolejnych miesiącach tego roku).

Gdyby ktoś mimo wprowadzonych zmian stwierdził, że został mu pobrany wyższy podatek, a tym samym pomniejszone zostało wynagrodzenie można zwrócić się do pracodawcy z prośbą o wyjaśnienia.

Zachęcamy pracodawców do korzystania z organizowanych przez KAS webinarów i livechatów. Wszystkie informacje o reformie podatkowej, poradniki oraz baza Q&A znajdują się na stronach wiecejwportfelach.gov.pl i podatki.gov.pl

 

AGNIESZKA MAJCHRZAK
Rzecznik prasowy
Izba Administracji Skarbowej w Łodzi

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę