Tugazeta

Oświadczenie rodziny 14-letniej Amelii

Mail do redakcji
2022-02-13 21:15

W związku z pojawiającymi się w komentarzach niepochlebnymi opiniami dotyczącymi Amelii, jej rodziny oraz ciągłymi spekulacjami na temat prawdopodobnych przyczyn jej oddalenia się z domu a także przyczyn umieszczenia w ośrodku wychowawczym, rodzina postanowiła wydać oświadczenie w tej sprawie.

Przede wszystkim apelujemy o niewydawanie wyroków i nie wyciągnie pochopnych wniosków. W najbliższych dniach ukaże się w lokalnych mediach wywiad, w którym postaramy się dokładnie przedstawić całą sytuację. Tymczasem podamy kilka faktów.

Po pierwsze Amelia nie sprawiała problemów wychowawczych dopóki nie poznała (...), jak się później okazało dobrze znanego Policji 20-letniego mężczyznę, który właśnie opuścił zakład poprawczy i był leczony od uzależnienia od narkotyków. Sytuacja ta miała miejsce jesienią 2021 roku. Gdy mama Amelki zorientowała się, w jakie towarzystwo wpadła jej córka, postąpiła tak jak postąpił by każdy rodzic, mianowicie zgłosiła się na Policję. Niestety kolejne zgłoszenia kierowane przez rodzinę nie przynosiły skutku. W tym czasie Amelia zaczęła zażywać narkotyki, przebywać w towarzystwie (...) po kilka dni z rzędu, w czasie których nie było z nią kontaktu. Rodzina dalej bezskutecznie próbowała wymusić interwencję Policji.

Po drugie decyzja o umieszczeniu w ośrodku opiekuńczym nie była dla nas łatwa. Ale wspólnie z kurator podjęliśmy taką decyzję gdyż próbowaliśmy za wszelką cenę odizolować dziewczynkę od 20-letniego (...), jednak bezskutecznie. 14-letnie dziecko zostało uzależnione od narkotyków i zmanipulowane przez dorosłego mężczyznę, który wykorzystując jej podatność zaczął czerpać korzyści ze sprzedawanych przedmiotów, które wykradła z domu dla niego Amelka. Nie byliśmy w stanie przerwać tego w inny sposób, gdyż kolejne zgłoszenia na Policji nie przyniosły skutku, a zarówno Amelia jak i inne dzieciaki poddane silnemu wpływowi (...) nie złożą obciążających go zeznań, czy to z zafascynowania czy też że strachu wobec gróźb, jakie wobec nich kieruje. Niestety postawa stróżów prawa dodatkowe utwierdza te dzieciaki w przekonaniu, że on może wszystko.

Jeszcze raz apelujemy o niewydawanie nieuprawnionych ocen oraz apelujemy do odpowiednich służb o potraktowanie sprawy poważnie zanim nie doszło do tragedii.

Oświadczenie to zostanie wysłane do redakcji Wirtualnej Polski, Tugazety.pl oraz Ziemi Wieluńskiej, w których to pojawiło się najwięcej nieuprawnionej krytyki.

Rodzina

Żaneta Golas 
Siostra Amelli Golas 

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę