OSP z regionu otrzymują wsparcie

ŁÓDZKIE
2023-05-23 17:15
OSP z regionu otrzymują wsparcie

Pierwsze umowy w Łódzkiem w ramach ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych #MałyStrażak podpisane.

Karol Młynarczyk - Wojewoda Łódzki wziął udział w uroczystym podpisaniu i przekazaniu umów na dofinansowanie zadania realizowanego w ramach programu #MałyStrażak.

W Pajęcznie strażacy podpisywali umowy na dotacje przyznane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. To w skali województwa łącznie 8 milionów złotych.

Tylko w tym tygodniu umowy o dofinansowanie podpisze 167 jednostek. Kolejne otrzymają wsparcie pod koniec wakacji.

Dzięki udzielonym środkom zostanie zakupiony specjalistyczny sprzęt wykorzystywany w akcjach ratowniczych oraz podczas usuwania skutków zagrożeń.

Ogólnopolski program finansowania służb ratowniczych to projekt o szczególnym znaczeniu dla wspólnoty i zapewnienia oraz wzmocnienia jej bezpieczeństwa. Dzięki inicjatywie tej podniesiona zostanie gotowość bojowa służb ratowniczych poprzez doposażenie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w niezbędny  i nowoczesny sprzęt” – powiedział wojewoda łódzki. 

Beneficjentami programu są jednostki ochotniczych straży pożarnych z terenu województwa łódzkiego.

Autor:
RED

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę