OSP w Węglewicach podsumowała 2022 r.

Gmina Galewice
2023-01-23 20:10
OSP w Węglewicach podsumowała 2022 r.

W sobotni wieczór odbyło się walne zebranie Ochotniczej Straży Pożarnej w Węglewicach.

Obecnie jednostka liczy 58 członków, z czego 3 honorowych, 8 wspierających – mówiła prezes Monika Łuszkiewicz, rozpoczynając swoje roczne sprawozdanie. - W ciągu minionego roku przyjęto w nasze szeregi 4 osoby. W okresie sprawozdawczym odbyły się 3 posiedzenia zarządu i 3 inne spotkania związane z przedsięwzięciami w których brali udział nasi druhowie. W roku sprawozdawczym w 2022 roku nasza jednostka bardzo aktywnie pracowała i była widoczna na tle gminy Galewice. Braliśmy udział w 18 wyjazdach oraz pozyskaliśmy znaczne środki na zakup sprzętu i umundurowania.

Jak dodała prezes: Jako jednostka należąca do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego w tym roku otrzymaliśmy dotację z MSWiA w kwocie 3 200 zł, za co zakupiony został detektor wielogazowy do pomiaru stężeń gazów. Pozyskaliśmy dotację dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w kwocie 4000 zł z czego udało się kupić: 10 pasów MDP, rozdzielacz kulowy, 6 toporków MDP z futerałem, 4 noszaki do węży, 10 czapek strażackich MDP, łącznik startowy, 2 węże tłoczne W-52 na zawody oraz urządzenie wielofunkcyjne marki Brother. W grudniu udało się podpisać umowę o dotacje z Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi na kwotę 24 300 zł. Z dotacji zakupiono: 4 ubrania specjalne, piła tarczowa do stali i betonu, 2 radiotelefony przenośne, zabezpieczenie przed uruchomieniem poduszki powietrznej, 11 ubrań koszarowych, topór, linkę strażacką, smoka ssawnego, prądownice wodną oraz 8 odcinków węży tłocznych (w-75, W-42, W-52).

OSP Węglewice w 2022 r. otrzymała także dotację z Urzędu Gminy Galewice, z której sfinansowano: w kwietniu dokonano serwisu naszego samochodu oraz w kwocie ponad 6 tysięcy zł oraz w marcu zakupione zostało wyposażenie zestawu ratownictwa medycznego torby medycznej PSP R-1 w kwocie 2300,00 zł. Dodać należy, że z budżetu gminy opłaca jest również energia elektryczna w naszej jednostce. W tym miejscu pragnę podziękować Wójtowi Gminy Galewice za wsparcie naszej jednostki.

W roku 2022 w Galewicach odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze i nasza jednostka wystawiła dwie drużyny: żeńską, która zajęła 2 miejsce oraz męska, która zajęła 3 miejsce. Jednostka ze swoich środków zakupiła zestaw triage, matę narzędziową oraz latarke kątową. W roku 2022 nasza jednostka uczestniczyła w 18 wyjazdach do zdarzeń, w tym 8 razy d miejscowych zagrożeń, 9 pożarów i 1 alarmu fałszywego.

Jednostka nasza uczestniczyła również w innych przedsięwzięciach na terenie gminy Galewice.

W 2022 udało się pozyskać dla ośmiu druhów świadczenia ratownicze do emerytury.


ODZNACZENI w 2022 roku

Marcin Semba – strażak wzorowy

Marek Stasik- Brązowy Medal


/zdjęcia Agata Mieszała - kronikarz OSP oraz Klaudia Jaśniak/

Autor:
RED

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę