Tugazeta

Okradł uczniów przed studniówką

WIELUŃ
2018-01-22 15:28
Wieluńscy kryminalni zatrzymali 33-latka, który przywłaszczył rzeczy osobiste uczniów w trakcie ich przygotowań do studniówki. Dzięki szybkim działaniom stróżów prawa 33-latek został zatrzymany w przeciągu godziny od zgłoszenia sprawy. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
 
19 stycznia, wieluńscy policjanci zostali zawiadomieni przez pięciu maturzystów jednej z wieluńskich szkół o kradzieży 2 kurtek, płaszcza, plecaka oraz znajdujących się w nich dokumentów, kluczyków od samochodów i rzeczy osobistych. Straty oszacowano łącznie na 2422 zł. Uczniowie podczas przygotowań do balu studniówkowego pozostawili swoją odzież i plecaki w jednym z pomieszczeń szkolnych, które nie było zamknięte na klucz. Wykorzystując brak nadzoru nad pozostawioną garderobą, przebywający w budynku 33-latek, który wcześniej też pomagał w przygotowaniach studniówkowych, przywłaszczył pozostawione przez maturzystów rzeczy. 
 
Monitoring hali sportowej zarejestrował mężczyznę wychodzącego z ich rzeczami. Wieluńscy policjanci natychmiast zaczęli szukać sprawcy. Dzięki szybkim działaniom kryminalnych jeszcze przed upływem godziny od przyjęcia zgłoszenia zatrzymano amatora cudzej własności. Policjanci odzyskali również wszystkie skradzione rzeczy. Funkcjonariusze zatrzymali 33-latka w bloku, w którym mieszkał. Nie zdążył jeszcze zanieść łupu do swojego lokalu. Mężczyzna był nietrzeźwy, badanie alkomatem wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty przywłaszczenia mienia oraz dokumentów. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę