Okazywał nienawiść Ukraińcom, chciał podpalić kamienicę

KĘPNO
2022-04-23 11:27

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kępnie zatrzymali 25-letniego mieszkańca Kępna, który usłyszał aż 13 zarzutów. Podejrzany chciał podpalić kamienicę! 

20 kwietnia o 20.30 funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Kępnie zostali wysłani przez dyżurnego jednostki do jednej z kamienic na ulicy Obrońców Pokoju w Kępnie, gdzie młody mężczyzna groził mieszkańcom podpaleniem kamienicy. 

Jak się okazało na miejscu, mężczyzna to 25–letni mieszkaniec Kępna. Szybko został obezwładniony i zatrzymany przez mundurowych. W toku dalszych czynności okazało się, że mężczyzna znajduje się pod wpływem alkoholu, posiadał w swoim miejscu zamieszkania środki zabronione w postaci marihuany. Szybko ustalono, że mężczyzna ma na sumieniu również włamania do ogródków działkowych znajdujących się na terenie Kępna, z których dokonywał kradzieży różnego rodzaju przedmiotów, takich jak elektronarzędzia, elektronika, przedmioty codziennego użytku.

Przed zatrzymaniem, mężczyzna swoją postawą okazywał nienawiść oraz kierował groźby karalne wobec obywateli Ukrainy, którzy wspólnie z nim zamieszkiwali w kamienicy. 

Komenda Powiatowa Policji w Kępnie wspólnie z Prokuraturą Rejonową w Kępnie wystąpiła do Sądu Rejonowego w Kępnie o zastosowanie wobec 25–latka tymczasowego aresztu. Sąd Rejonowy w Kępnie przychylił się do wniosku i wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu.

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę