Tugazeta

Odpust Przemienienia Pańskiego w Węglewicach

6 sierpnia 2022 r.
2022-08-06 15:04
Odpust Przemienienia Pańskiego w Węglewicach

Corocznie 6 sierpnia przypada odpust ku czci Przemienienia Pańskiego w Węglewicach. Tradycyjnie z Wieruszowa do Węglewic, tym razem w sobotni poranek, wyruszyli pątnicy, by wziąć udział w obchodach, które są jednymi z największych uroczystości religijnych w powiecie wieruszowskim.

Tradycja wieruszowskich pielgrzymek do Węglewic sięga roku 1852 kiedy to pierwszy raz w podzięce za uzdrowienie swych rodzin podczas zarazy, mieszkańcy Wieruszowa wyruszyli do obrazu Przemienienia Pańskiego w uroczystej procesji - pielgrzymce. W tym roku była to już 170. pielgrzymka! 

Suma odpustowa rozpoczęła się w samo południe. Nie zabrakło oczywiście gospodarza parafii ks. Ryszarda Regulskiego oraz wielu innych księży. Na koniec odbyła się procesja wokół kościoła. Najmłodsi nie mogli sobie odmówić wizyty na straganach. 

Autor:
RED

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę