Od powietrza, głodu i wojny, wybaw nas Panie

Grób Pański w Węglewicach 2022
2022-04-17 11:56

„Od powietrza, głodu i wojny wybaw nas Panie”

/słowa pieśni Święty Boże /

Tegoroczne Święta Wielkanocne przeżywamy w szczególnych okolicznościach. Na ulicach naszych miast i wiosek częściej możemy słyszeć mowę ukraińską i rosyjską, aniżeli polską. Ponad 2,5 mln Sióstr i Braci w ciągu ostatnich miesięcy napłynęło do naszego kraju i rozeszło się po całej naszej Ojczyźnie. Przyjęliśmy Ukraińców z otwartymi sercami, zapominając o przeszłości i wydarzeniach z czasów II drugiej wojny, o Wołyniu, Podolu i o Kresach Wschodnich, ponieważ serce chrześcijańskie nakazuje przyjąć tych, którzy są w potrzebie i cierpią niesłusznie i niesprawiedliwie.

Niespodziewanie kiedy na ulicach naszych miast i wiosek i w naszych domach pojawili się uchodźcy, została odwołana pandemia koronowirusa.

Wydarzenia, których jesteśmy naocznymi świadkami uświadamiają nam kruchość ludzkiego istnienia i fakt, że człowiek sam z siebie niewiele może, że jest siła większa niż on sam, a jest nią Trójjedyny Bóg.

Tegoroczny wystrój grobu Pańskiego w Węglewicach nawiązuje do śpiewanej pieśni suplikacji Święty Boże, mocno zakorzenionej w świadomości narodowej i religijnej Polaków, gdyż przez stulecia była śpiewana w chwilach szczególnych, kiedy naród przeżywał wielkie niebezpieczeństwa, katastrofy, wojny i zarazy.

W 2022 roku chcemy podkreślić strofę drugą suplikacji „Od powietrza, głodu i wojny wybaw nas Panie”.

Śpiewajmy jak najczęściej tę wielką modlitwę, która łączy w sposób przedziwny uwielbienie Boga i wiarę w Jego Opatrzność z prośbami, aby On - Dobro Wiekuiste zachował nas od największych nieszczęść doczesnych i nagłej śmierci.

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę