Tugazeta

Od dzisiaj zbieramy dary do Szlachetnej Paczki

WIERUSZÓW
2021-11-29 08:03

Redakcja gazety Łącznik i portalu tugazeta.pl ponownie dołącza do Szlachetnej Paczki. Razem z naszymi czytelnikami możemy pomóc potrzebującej rodzinie z naszego terenu. 

Z bazy rodzin z powiatu wieruszowskiego wybraliśmy jedną, dla której razem z naszymi czytelnikami przygotowujemy szlachetną paczkę. Cały czas zachęcamy też innych do wybrania swojej rodziny oraz skompletowania odpowiedniej paczki. Od poniedziałku (29.11) do redakcji przy ul. Warszawskiej 42, w godzinach 7.00 - 15.00, można przynosić dary, które w weekend 11 grudnia trafią do Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki w Sokolnikach, gdzie zlokalizowany będzie magazyn „Szlachetnej Paczki” dla powiatu wieruszowskiego. 

Redakcja wybrała rodzinę Pani Joanny, która wraz z mężem i córeczką prowadzili spokojne, szczęśliwe życie. Kłopoty pojawiły się kiedy po 9 latach od urodzenia pierwszego dziecka, kobieta zaszła w drugą ciążę. W 4 miesiącu wykryto nieprawidłowości związane z rozwojem dziecka. Po urodzeniu okazało się, że Tobiasz choruje na niezwykle rzadką chorobę serca. Od tej pory życie rodziny polega tylko na szukaniu pomocy, aby uratować życie ich dziecka. Większość trudu wychowawczego spadł na Panią Joannę, która całymi dniami opiekuje się chorym synem, ponieważ Pan Mariusz musi pracować żeby utrzymać rodzinę. Z pomocą nieraz przychodzą dziadkowie, którzy opiekują się Olą, podczas gdy rodzice jadą z Tobiaszem do szpitala. Rodzina utrzymuje się z zarobków Pana Mariusza (3400 zł) oraz z dodatkowych zasiłków - łącznie przychód kształtuje się na kwotę 4615 zł. Wydatki rodziny to koszt 2240 zł, co po przeliczeniu daje dochód na jednego członka w kwocie 594zł.

Największym potencjałem rodziny jest siła do walki z trudnościami i ogromna miłość którą się darzą. Pani Joanna jest idealną opiekunką, ma ogromną cierpliwość do dzieci. Pan Mariusz lubi majsterkować, prowadzi własną działalność, jest dobry w tym co robi. Ich wspólnym ulubionym zajęciem jest spędzanie czasu z dziećmi. Tobiasz uwielbia bawić się w całym rodzinnym gronie. Córeczka Aleksandra ma wielki talent do rysowania, jeśli ma wolną chwilę - to jej ulubione zajęcie. Lubi obdarzać bliskich swoimi pracami, sprawia jej to ogromną radość. Ola jest wyrozumiała w skupieniu uwagi i celów na swoim młodszym braciszku, którego bardzo kocha. Wie, że zdrowie brata jest najważniejsze i mimo tak młodego wieku, doskonale rozumie zaistniałą sytuację. Mimo przeciwności losu, rodzina uśmiecha się, wierzy w to, że dzięki pracy i pomocy ludzi, uda jej się wygrać walkę o życie Tobiasza!


Trzy kluczowe potrzeby Rodziny 

1. Żywność

Żywność jest podstawowym zapotrzebowaniem, jedzenie dla czteroosobowej rodziny to dla nich duży koszt.

2. Węgiel 2t. (W tym celu w redakcji będzie skarbonka, do której można wrzucić swój datek)

Opał na zimę również jest bardzo potrzebny, tym bardziej że jego ceny poszybowały w górę i rodzina nie może pozwolić sobie na jego zakup. Ilość potrzebna na opalenie domu to 3 tony.

3. Buty zimowe dla dzieci

Buty na zimę to duży wydatek, na który rodzina nie może sobie pozwolić. Dzieci w ciągu roku wyrosły ze swoich poprzednich butów. Dla Aleksandry będzie to rozmiar 37, dla Tobiasza 22. 

 

Rodzina to:

Pani Joanna - 37 lat

Mąż Mariusz - 41 lat

Syn Tobiasz - 2 lat

Córka Aleksandra - 11 lat

 

Pozostałe potrzeby Rodziny

Żywność trwała, Herbata, Ryż, Mąka, Makaron, Cukier, Olej, Dżem, Konserwy mięsne, Konserwy rybne, Owoce i warzywa w puszkach, Kasza

Środki czystości

Mydło / żel myjący, Szampon, Szczoteczka do zębów, Pampersy dla dorosłych, Pasta do zębów, Proszek do prania, Płyny czyszczące, Płyn do mycia naczyń, Pampersy dada-5, chusteczki nawilżane Baby dream, szampon Bambino

Odzież

Aleksandra: Kurtka (Zimowe)

Rozmiar: 152 cm, Uwagi: Fioletowa

Aleksandra: Getry (Całoroczne)

Rozmiar: 152 cm, Uwagi: Legginsy ciemne

Aleksandra: Bluza (Zimowe)

Rozmiar: 152 cm,

Aleksandra: Piżama (Całoroczne)

Rozmiar: 152 cm,

Tobiasz: Bielizna (Całoroczne)

Rozmiar: 92 cm, Uwagi: Body rozpinane po całości

Tobiasz: Piżama (Całoroczne)

Rozmiar: 92 cm,

Joanna: Kurtka (Zimowe)

Rozmiar: 158 cm, Uwagi: Czarna

Mariusz: Skarpetki (Całoroczne)

Rozmiar: L, Uwagi: Rozmiar 42

Obuwie

Aleksandra: Adidasy

Rozmiar: 38, Uwagi: ciemne

Aleksandra: Kozaki/buty zimowe

Rozmiar: 37, Uwagi: ciemne

Tobiasz: Adidasy

Rozmiar: 22,

Tobiasz: Kozaki/buty zimowe

Rozmiar: 22,

Joanna: Kozaki/buty zimowe

Rozmiar: 39, Uwagi: ciemne

Materiały szkolne

Zeszyty, Bloki, Klej, Plastelina, Papier kolorowy, Nożyczki, Piórnik, Przybory do pisania, Plecak, Przybory do geometrii

Szczególne upominki

Joanna: Duża czarna torebka

Mariusz: Śrubokręty

Tobiasz: Autko zabawkowe

Aleksandra: Świeczka o zapachu piernika

Tak wspólnie pomagaliśmy podczas jednej z poprzednich akcji.

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę