Tugazeta

Od dziś koniec z kwarantanną z kontaktu

Nowe wytyczne MZ
2022-02-11 17:08

Od 11 lutego została zlikwidowana w Polsce tzw. kwarantanna z kontaktu.   

Od 11 lutego tylko osoby bez ważnego Unijnego Certyfikatu COVID po przyjeździe do Polski będą musiały odbyć 7-dniową kwarantannę.  

Reguły izolacji dla medyków i służb mundurowych pozostają bez zmian - izolacja wynosi 7 dni z możliwością skrócenia w 5. dobie negatywnym wynikiem testu. 

Powrót do nauki stacjonarnej 

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zapowiedział, że klasy V-VIII i szkoły ponadpodstawowe wrócą do szkół wcześniej, niż zakładano, bo już 21 lutego.  

Podjęliśmy decyzję o przyspieszeniu powrotu do nauki stacjonarnej w klasach V-VIII i w szkołach ponadpodstawowych o tydzień. Wszystkie te szkoły, które w drugiej połowie lutego nie będą już na feriach, wrócą do nauki stacjonarnej 21 lutego - podkreślił minister edukacji i nauki.

Minister edukacji podkreślił, że priorytetem dla rządu oraz resortów edukacji i zdrowia jest utrzymanie i kontynuowanie nauki stacjonarnej. 

Od 15 lutego będą obowiązywać dla wszystkich nowe zasady dotyczące czasu trwania izolacji. Będzie ona trwała 7 dni (obecnie obowiązuje 10-dniowa izolacja). Izolacja będzie obowiązywać od momentu wykonania testu diagnostycznego w kierunku COVID-19. Również od 15 lutego współdomownicy chorego na COVID-19 będą przebywać na kwarantannie wyłącznie w czasie jego izolacji (obecnie jest to czas trwania izolacji plus 7 dni).   

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę