Tugazeta

Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy

WIELUŃ
2022-01-04 09:26

Przypadkowy świadek ujął 35-latka, który mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie kierował skodą fabią. Amator jazdy na podwójnym gazie musi liczyć się z utratą uprawnień do kierowania pojazdami, grzywną a nawet karą do 2 lat pozbawienia wolności.

2 stycznia 2022 roku dyżurny wieluńskiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, iż w Wieluniu na ul. Uroczej doszło do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierowcy. Skierowani na miejsce policjanci z komisariatu w Białej w rozmowie ze świadkiem zdarzenia ustalili, że podczas spaceru zwrócił uwagę na przejeżdżającego kierowcę skody. Zaniepokoił go styl jazdy kierującego, który co chwilę gwałtownie hamował oraz miał problem z zaparkowaniem auta. Świadek postanowił sprawdzić co jest tego przyczyną i podszedł do pojazdu. Podczas rozmowy z kierowcą nabrał podejrzeń, że może być on pod wpływem alkoholu, dlatego uniemożliwił mu dalszą jazdę wyciągając kluczyki ze stacyjki oraz powiadomili policję. Mundurowi zbadali stan trzeźwości 35-letniego kierowcy skody. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Pijani kierowcy stanowią ogromne zagrożenie dla wszystkich użytkowników dróg. Bez wątpliwości wzorowa postawa przypadkowego świadka pomogła w wyeliminowaniu potencjalnego zagrożenia. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Obywatelskie ujęcie to przywilej wynikający z treści art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego. Ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę