Tugazeta

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego w Żdżarach

Powiat Wieruszowski
2022-01-27 09:38

Obywatelskim ujęciem zakończyła się przejażdżka 52-latka, który mając prawie cztery promile alkoholu w organizmie kierował lanosem. Za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

26 stycznia po 12.00 dyżurny wieruszowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierującego w Żdżarach w gminie Bolesławiec. - Na miejscu policjanci wieruszowskiej „drogówki” ustalili, że przemieszczający się w kierunku Parcic mężczyzna, zauważył jadącego z przeciwka daewoo lanos, którego kierujący zajechał mu drogę. W tym momencie świadek zjechał na pobocze w celu uniknięcia zderzenia i podbiegł do lanosa - relacjonuje asp. sztab. Damian Pawlak z KPP. - Podejrzewając, że kierowca pojazdu mógł znajdować się pod wpływem alkoholu, wyjął kluczyki ze stacyjki pojazdu i telefonicznie powiadomił policję. Przybyli na miejsce mundurowi, zbadali stan trzeźwości 52 – letniego mieszkańca powiatu wieruszowskiego. Badanie alkomatem wykazało aż prawie 4 promile alkoholu w jego organizmie. W tej sytuacji policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, natomiast pojazd przekazali osobie uprawnionej do kierowania. Teraz skrajnie nieodpowiedzialny mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Za takie przestępstwo, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Policjanci kierują słowa podziękowania dla obywatelskiej postawy świadka tej sytuacji. Zdecydowana reakcja mężczyzny pozwoliła na wyeliminowanie nietrzeźwego kierującego, który stwarzał realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę