Tugazeta

O historii straży wiedzą niemal wszystko

WIERUSZÓW
2022-06-22 11:59

W siedzibie Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wieruszowie odbyło się podsumowanie powiatowego konkursu literacko-historycznego "Ochotnicza Straż Pożarna w mojej gminie. Historia i teraźniejszość". 

Prace oceniało jury w składzie: st. bryg. Maciej Dzielecki - komendant KP PSP w Wieruszowie oraz bibliotekarki Małgorzata Hojeńska i Elżbieta Żłobińska. 

Warunkiem uczestnictwa w konkursie było nadesłanie pracy w dowolnej formie literackiej wraz ze zdjęciami archiwalnymi bądź współczesnymi. Komisja brała pod uwagę zgodność z tematem, oryginalność, dobór słownictwa, poprawność językową. 

Trzecią nagrodę otrzymała Wiktoria Misiowska ze Szkoły Podstawowej w Lututowie, dwa drugie miejsca przyznano Zuzannie Kukule ze Szkoły Podstawowej w Teklinowie oraz Zuzannie Sulej ze Szkoły Podstawowej w Sokolnikach. 

Zwycięzcą konkursu został Jakub Tomalik ze Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Września 1939 r. w Czastarach. 

Nagrody w konkursie ufundowało Starostwo Powiatowe w Wieruszowie. Na tę okoliczność prace wydano w formie drukowanej publikacji, która jest dostępna w PBP. 

Autor:
RED

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę