Tugazeta

Nowy starosta wskaże swojego zastępcę

Powiat Wieruszowski
2022-01-25 12:34

27 stycznia (czwartek) odbędzie się sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego podczas której wybrany ma zostać nowy wicestarosta oraz członkowie Zarządu Powiatu.

Tego dnia swoje urzędowanie w roli starosty oficjalnie zakończy starosta Andrzej Szymanek, który prosił o odwołanie z powodu przejścia na emeryturę. Wieloletni włodarz powiatu nadal będzie pełnić funkcję radnego. Szymanek chce aktywnie włączyć się w prace komisji budżetu i finansów oraz rolnictwa, środowiska i rozwoju gospodarczego. Miejsce w komisjach zwolni się po Stefanie Pietrasie, który został wybrany na nowego starostę. 

Podczas czwartkowej sesji Stefan Pietras ma zaproponować swojego zastępcę. Nieoficjalnie wiadomo, że może to być Marek Kanicki, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Wieruszowie oraz były wicestarosta sieradzki. 

Na nowo zostanie wybrany skład Zarządu Powiatu. Obecnie zasiadali w nim Andrzej Szymanek jako starosta, Stefan Pietras jako wicestarosta oraz Piotr Kowalczyk i Adam Musiała jako członkowie.

Rada powiatu wybiera wicestarostę oraz pozostałych członków zarządu na wniosek starosty zwykłą większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowego składu rady.

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę