Tugazeta

Nowy proboszcz w Dzietrzkowicach

Gmina Łubnice
2022-01-27 15:18

Ksiądz Jarosław Dębiński z Polanowic zostanie wkrótce ogłoszony proboszczem Parafii w Dzietrzkowicach - dowiedział się portal tugazeta.pl. Dekanalny duszpasterz służby liturgicznej, pełniący posługę proboszcza w gminie Byczyna, potwierdził w rozmowie z nami, że zgodził się objąć funkcję proboszcza w gminie Łubnice. 

Ksiądz Jarosław Dębiński będzie nowym proboszczem w Dzietrzkowicach 

Oficjalny komunikat ze strony Diecezji Kaliskiej popłynie do parafian w najbliższą niedzielę. Póki co nie wiadomo dokładnie od kiedy ks. Dębiński obejmie probostwo w Dzietrzkowicach. Prawdopodobnie będzie to 13 lutego. Do tej pory parafialną posługę pełnił ksiądz wyznaczony przez biskupa ks. Damiana Bryla.

Kapłan zastąpi zmarłego ks. Rafała Kowalczyka, który zginął śmiercią tragiczną. Jak informowała kilka dni po tragedii prokuratura: "Przeprowadzono sekcję zwłok pokrzywdzonego i nie ujawniono śladów działania osób trzecich. Na miejscu ujawnienia zwłok oraz w miejscu zamieszkania brak śladów wskazujących na przestępstwo. W śledztwie o czyn 151kk dotychczas nie ujawniono danych wskazujących, by inna osoba namową lub poprzez udzielenie pomocy doprowadziła pokrzywdzonego do targnięcia się na własne życie. Przestępstwo z art. 151 kk zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności". 

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę