Nowe wynagrodzenie i diety w gminie Galewice

W środę odbyła się sesja Rady Gminy
2021-12-29 14:29

Podczas sesji Rady Gminy Galewice, która miała miejsce 29 grudnia, ustalono nowe wynagrodzenie wójta, podjęto także uchwały w sprawie diet dla radnych oraz sołtysów. 

Wójt Piotr Kołodziej co miesiąc będzie otrzymywać 14 976 zł brutto + dodatek za wieloletnią pracę zgodnie z obowiązującymi przepisami. Tak jak w przypadku innych samorządowców, włodarzowi gminy należy się wyrównanie liczone od 1 sierpnia 2021 r. 

Radni pochylili się również nad swoimi dietami. Przewodniczący może liczyć na zryczałtowaną miesięczną dietę, która wynosić będzie 47% minimalnego wynagrodzenia. Wiceprzewodniczący otrzymają po 26%. Pozostali przewodniczący będą otrzymywać 22% minimalnego wynagrodzenia, zastępcy po 20% a radni niepełniący dodatkowych funkcji 19%. Radnemu pełniącemu różne funkcje przysługuje wyłącznie jedna dieta w najwyższej wysokości. 

Rada określiła na nowo diety dla sołtysów. Za każdorazowy udział w sesji, z wyłączeniem radnych pełniących podwójne role, sołtysi będą otrzymywać dodatkową dietę w wysokości 50 zł. Sołtysom jednocześnie przysługiwać będzie zryczałtowana miesięczna dieta w kwocie 350 zł. 

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę