Tugazeta

Nieumundurowani też sprawdzają maseczki

WIERUSZÓW
2021-12-10 10:15

Epidemia wywołana zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 niestety przybiera na sile.  - W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu, wieruszowscy policjanci prowadzą kontrole placówek handlowo-usługowych. W takich miejscach można spodziewać się zarówno policjantów w mundurze jak i tych, którzy na co dzień pełnią służbę nieumundurowani - przekazuje Komenda Powiatowa Policji. 

Rosnąca liczba zachorowań na COVID-19 oraz zdarzające się wciąż przypadki osób, które nie stosują się do obowiązujących przepisów sanitarnych sprawia, że policjanci intensyfikują kontrole osób, które w przestrzeni zamkniętej mają obowiązek zakrywania ust i nosa. Są to m.in. placówki handlowo - usługowe, urzędy, środki komunikacji publicznej. - W myśl obowiązujących przepisów to właśnie w tych miejscach powinniśmy korzystać z maseczek - przypomina asp. sztab. Damian Pawlak, rzecznik prasowy KPP. - W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców naszego regionu, wieruszowscy policjanci zarówno umundurowani jak i ci, którzy na co dzień pełnią służbę nieumundurowani, prowadzą m.in. kontrole placówek handlowo-usługowych. W trakcie tych kontroli funkcjonariusze sprawdzają, czy właściciele, pracownicy i klienci tych obiektów, stosują się do obecnie obowiązujących obostrzeń sanitarnych, a przede wszystkim czy zasłaniają usta i nos maseczką. 

- Apelujemy, zakrywajmy usta i nos, dezynfekujmy dłonie i zachowujmy dystans wszędzie tam, gdzie mamy taki obowiązek i gdzie jesteśmy narażeni na zbyt bliski kontakt z innymi osobami - dodał asp. sztab. Pawlak. 

Od 1 grudnia 2021 roku obowiązują nowe obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Nowelizacja przepisów w tym zakresie zakłada bardziej restrykcyjne limity osób przebywających między innymi w restauracjach, sklepach, galeriach handlowych, kinach, teatrach, a także w siłowniach i centrach fitness.

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę