Nietrzeźwi na drogach powiatu wieruszowskiego. Policja przekazuje szczegóły po weekendzie

REGION
2024-02-12 10:25
Nietrzeźwi na drogach powiatu wieruszowskiego. Policja przekazuje szczegóły po weekendzie

Podczas minionego weekendu policjanci wyeliminowali z ruchu kierujących, którzy znajdowali się pod działaniem alkoholu. Cyklista został ukarany mandatem karnym, natomiast pozostali kierowcy stracili już swoje uprawnienia do kierowania. 

9 lutego przed 6.00 doszło do potracenia rowerzysty w miejscowości Bagatelka. Jak ustalono kierujący osobowym daewoo, w wyniku nieprawidłowego manewru omijania, doprowadził do zderzenia bocznego z rowerzystą jadącym w tym samym kierunku. Podczas badania alkomatem okazało się, że 39-letni cyklista posiada blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Obaj kierowcy zostali ukarani mandatami karnymi. Poszkodowany nie doznał obrażeń ciała.

10 lutego tuż przed 12:00 policjanci patrolując miejscowość Radostów Pierwszy zauważyli kierującego volkswagenem, który na widok radiowozu nagle zjechał na pobocze drogi. - Mundurowi postanowili sprawdzić zachowanie kierowcy. Podczas rozmowy z 42-latkiem funkcjonariusze wyczuli od niego woń alkoholu. Sprawdzenie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało u niego ponad pół promila alkoholu - relacjonuje asp. Piotr Siemicki i dodaje: - Tego samego dnia po 16:00 policjanci ruchu drogowego zauważyli mężczyznę, który nie korzystał z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. Po wylegitymowaniu okazało się, że za kierownicą lanosa siedział 62-latek. Stróże prawa w związku z popełnionym wykroczeniem wobec mężczyzny przeprowadzili badanie stanu trzeźwości, które wykazało że znajduje się w stanie po użyciu alkoholu.

11 lutego po godzinie 23:00 w miejscowości Jeziorna policjanci patrolówki zatrzymali do kontroli drogowej osobową skodę. Podczas podejmowanych czynności funkcjonariusze wyczuli od 50-latki woń alkoholu. Badania policyjnym alkomatem wykazało u niej prawie promil alkoholu w organizmie. Dodatkowo policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny od samochodu z uwagi na wystające ostre elementy z karoserii.

- Policjanci przy każdej okazji apelują do kierujących o rozsądek, przestrzeganie przepisów i odpowiedzialność za kierownicą. Niestety wciąż na drogach powiatu funkcjonariusze spotykają bezmyślnych kierowców - dodał asp. Siemicki. 

Autor:
RED

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę