Tugazeta

Niedzielski w piątek zapowiedział APOGEUM

W połowie lutego bądź na początku marca...
2022-01-21 13:01

Minister zdrowia Adam Niedzielski: - Mamy za sobą tydzień eksplozji pandemii. Pokonaliśmy smutne rekordowe wyniki, jeżeli chodzi o liczbę zakażeń koronawirusem. Patrząc na dzisiejsze statystyki, jest ryzyko, że w kolejnych dniach przekroczone będzie 40 tys.

Najbliższe tygodnie pokażą, jak rosnąca liczba zakażeń przełoży się na skalę hospitalizacji. Zdecydowanie mniej osób potrzebujących opieki szpitalnej jest w krajach, w których liczba osób zaszczepionych jest wysoka.

- Eskalacja pandemii wpływa na nasze scenariusze. Najkorzystniejsze zakładają apogeum na poziomie 60 tys. zakażeń dziennie, najgorsze nawet 140 tys. zakażeń - mówił dziś w KPRM Adam Niedzielski. - Obecnie jest 30 tys. łóżek dla pacjentów z Covid-19, zapełnione są w ponad 40 proc. Systematycznie zwiększamy ich liczbę.Eskalacja pandemii wpływa na przygotowane przez nas scenariusze. Najkorzystniejsze zakładają apogeum na poziomie 60 tys. zakażeń dziennie, najgorsze nawet 140 tys. Apogeum pandemii może mieć miejsce w połowie lutego lub na początku marca.

MZ uruchamia bezpłatne testowanie w aptekach, żeby szybko identyfikować ryzyko ewentualnego zakażenia. Te punkty, które prowadzą szczepienia, spełniają standardy na potrzeby badań testami antygenowymi.

- Opieka pozaszpitalna w 5 fali musi być zintensyfikowana w opiece nad pacjentem, który nie trafia do szpitala. Osoby 60+ będą mogły być zbadane w domu przez lekarza POZ w ciągu 48 h od wyniku testu - dodał Niedzielski.

/źródło: Ministerstwo Zdrowia/

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę