Nie marnuj jedzenia. Jadłodzielnia czeka

WIERUSZÓW
2021-12-28 09:29

Od kilku miesięcy w Wieruszowie przy ul. Bursztynowej, na ścianie budynku ZUS-u, funkcjonuje miejska jadłodzielnia. Przypominamy o niej w świątecznym okresie, kiedy istnieje ryzyko, że jedzenie może się nam zmarnować. Wcale niekoniecznie, ponieważ pokarmami można podzielić się z potrzebującymi. Wystarczy włożyć odpowiedni słoik czy opakowanie do specjalnie dedykowanej ku temu szafie. 

Jadłodzielnia czynna jest 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nad porządkiem na miejscu czuwa kamera, dozór od czasu do czasu sprawują nad nią także pracownicy gminy bądź szkoły. Specjalna szafa powstała dzięki hojności jednego z przedsiębiorców, który pragnął pozostać anonimowy. Lodówka ufundowana została przez radnych powiatu. Pierwsze produkty na miejscu zostawił m.in. członek Zarządu Adam Musiała, burmistrz Rafał Przybył i jego zastępca Marta Siubijak a także panie dyrektorki szkoły Agata Barańska oraz MGOPS Małgorzata Burak. Aby otworzyć lodówkę należy przekręcić gałką – tyle z kwestii technicznych. Smacznego!

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę