Tugazeta

Nie daj się na to nabrać!

REGION
2022-02-08 17:33

Polski Związek Głuchych Oddział Dolnośląski z siedzibą we Wrocławiu po raz kolejny uprzedza o działalności oszustów, którzy podszywają się pod osoby głuche lub pracowników/wolontariuszy stowarzyszenia i wyłudzają darowizny na rzecz  organizacji. Takie osoby podają się za przedstawicieli Stowarzyszenia Regionalnego Głuchoniemych Dzieci i Inwalidów w Europie, które w istocie nie istnieje! Redakcja otrzymała sygnały, że takie zbiórki mogły wkroczyć na teren Wieruszowa. Pamiętajmy, aby zawsze weryfikować informacje! 

Zarząd Oddziału Dolnośląski PZG z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Braniborskiej 2/10 oświadcza, że nie prowadzi żadnej akcji (zbiórki pieniędzy) we Wrocławiu, ani w żadnym z miast na terenie województwa dolnośląskiego, gdzie działają jednostki terenowe PZG O/D.

Wszelka działalność osób prywatnych polegająca na zbieraniu podpisów pod listami, zbieraniu danych osobowych oraz pieniędzy jest oszustwem i próbą wyłudzenia mienia. Czyny te podlegają karze i są określone przez kodeks karny (artykuł 268).

Polski Związek Głuchych Oddział Dolnośląski jednocześnie informuje, że dołoży starań, by jak najszybciej wyjaśnić sprawę, oraz że zawiadomił już o powyższym Policję.

Osoby, które zauważą powyżej opisaną nielegalną działalność, proszone są o bezzwłoczne powiadomienie Policji pod numerem 997 lub 112 oraz o zawiadomienie Polskiego Związku Głuchych Oddziału Dolnośląskiego (tel. 71-355-37-58, biuro@pzg.wroc.pl).

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę