Tugazeta

Nawet milion na drogi

Gmina Czastary pomoże powiatowi
2017-09-25 11:32
Okrągły milion złotych może przeznaczyć gmina Czastary na inwestycje drogowe, do których realizacji przymierza się powiat wieruszowski. 
 
Decyzja została podjęta przez Radę Gminy po burzliwej dyskusji. Wszystkim zależy jednak, by doprowadzić do remontu dróg. Pierwszy odcinek, na który w gminnej kasie trzeba będzie znaleźć 700 tys. zł, przebiega od Radostowa w kierunku Łubnic. - Starostwo Powiatowe aplikuje o środki na przebudowę tej drogi - zdradza Dariusz Rejman, wójt gminy Czastary. - Wystąpiono do nas z prośbą o dotację w takiej właśnie kwocie. Rada Gminy podjęła uchwałę o przyznaniu tej dotacji i było to po dość burzliwej dyskusji. Przytrzyma to nasze gminne inwestycje, jednak my wcześniej staraliśmy się o wybudowanie 1 km odcinka kanalizacji w tym miejscu. Powstał taki trochę pat, bo jak starostwo pobuduje tę drogę to my za 3 lata, chcąc umieścić kolektor kanalizacyjny, musielibyśmy tę drogę zburzyć i budować od nowa. Dogadaliśmy się ze starostwem, że już w tym momencie będziemy umieszczać ten kolektor i będziemy dotować przebudowę drogi w Radostowie Pierwszym. 
 
Jeśli powiatowi uda się pozyskać środki na przebudowę drogi Klatka - Parcice, gmina Czastary wyłoży ze swojego budżetu kolejną kwotę. Ma być to 300 tys. zł. - Te pieniądze zostaną przeznaczone tylko wtedy gdy starostwo te prace faktycznie rozpocznie - zaznacza wójt Rejman. - To nie są pieniądze na inne zadania tylko na te konkretne drogi, z których korzystają nasi mieszkańcy. 
 
(PaH)

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę