Narada z sołtysami

WIERUSZÓW
2018-01-26 12:30
26 stycznia w Urzędzie Miejskim w Wieruszowie odbyło się spotkanie dzielnicowego z włodarzami miasta i gminy Wieruszów, sołtysami oraz przedstawicielami instytucji działającymi na rzecz poprawy bezpieczeństwa.
 
W spotkaniu z ramienia Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie wzięli udział Kierownik Dzielnicowych asp. sztab. Waldemar Leszczyński oraz dzielnicowy rejonu gminy Wieruszów, mł.asp. Paweł Ciura. W spotkaniu uczestniczyli również sołtysi z gminy Wieruszów, przedstawiciele Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Podczas spotkania policjanci przedstawili efekty wzajemnej współpracy na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego. Omówiono zagadnienia i oczekiwania działań dzielnicowego również w obszarze profilaktycznym. Poruszono także tematykę przemocy w rodzinach, omówiono zasady postępowania w takich sytuacjach oraz zachęcono do kontaktów z dzielnicowym w przedmiotowej materii. 
 
Dzielnicowy Ciura przekazał wszystkim sołtysom swoje dane kontaktowe wraz z plakatami informacyjnymi dla mieszkańców oraz zachęcił do współpracy i kontaktów w celu zapobiegania i eliminacji wszelkich zagrożeń w jego rejonie służbowym. W trakcie spotkania policjanci poinformowali o funkcjonowaniu programu „ Dzielnicowy Bliżej Nas „, aplikacji Moja Komenda, oraz Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Zachęcili także do korzystania z tych narzędzi. Nie zabrakło również informacji o prowadzonej rekrutacji do Policji wraz z przekazanym plakatami na tą okoliczność. Ponadto dzielnicowy w ramach realizowanego planu priorytetowego zwrócił uwagę na problem zaśmiecania terenów leśnych i zachęcił do podejmowania wspólnych działań w celu eliminacji tego zjawiska.
 
KPP w Wieruszowie

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę