Nakrętki dla Maksymiliana. Razem z GOKSiT od ponad 10 lat zebraliście wiele dobra!

GOKSIT
2023-01-24 10:41
Nakrętki dla Maksymiliana. Razem z GOKSiT od ponad 10 lat zebraliście wiele dobra!

23 stycznia, przy pomocy pracowników Urzędu Gminy Sokolniki, dostarczyliśmy ponad 700 kg nakrętek plastikowych Maksymilianowi, który zmaga się ze skutkami dziecięcego porażenia mózgowego - przekazał GOKSiT w Sokolnikach.

Zachęcamy do "kolekcjonowania" nakrętek w domu, a następnie przynoszenie ich do naszego ośrodka kultury. Od niedawna przed budynkiem postawiony został pojemnik w kształcie serca, który ułatwia dostarczenie nakrętek - podczas spaceru, bez względu na porę dnia i nocy, można wrzucić nakrętki do naszego serca.

Po zapełnieniu powędrują one do domu Maksymiliana. Pieniądze ze sprzedaży zasilą rodzinny fundusz, przeznaczony na rehabilitację małego Wojownika. Plastikowe Serce pochodzi z projektu „Ekologiczna Kraina Obszaru Bab Aktywnych i Kreatywnych”  realizowanego  przez Lokalną Grupę Działania „Między Prosną a Wartą”.

- Cieszy nas fakt, że coraz więcej osób dba o to, aby nakrętki nie znalazły się w koszu, a trafiły do przeróbki - przyznają pracownicy GOKSiT. - Szczególnie dbają o to dzieci, które np. jedną nakrętkę wiozą z wycieczki, a następnie z uśmiechem na ustach wrzucają do Serca. Małe gesty mają wielkie znaczenie.

Wszystkim ogromnie dziękujemy za współtworzenie akcji „Daj się wkręcić”, która prowadzona jest przez GOKSiT w Sokolnikach od 8 października 2012 r.  Udało się w ten sposób zebrać naprawdę ogromną sumę pieniędzy, która przekazywana była osobom potrzebującym pomocy.

Autor:
RED

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę