Nabór wniosków wydłużony do końca lutego

Komunikat BGK
2022-02-09 07:15

Samorządy mają dodatkowe dwa tygodnie na złożenie wniosków o dofinansowanie z Programu Inwestycji Strategicznych. Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) przyjmuje wnioski od 28 grudnia 2021. Samorządy, które nie zdążyły ich jeszcze złożyć, mają czas do 28 lutego, a nie 15 – jak pierwotnie zakładano.

W trwającej edycji programu jednostki samorządu terytorialnego (JST) mogą składać wnioski o dofinansowanie projektów z 36 obszarów inwestycyjnych. Rządowe wsparcie może wynieść nawet 95 proc. wartości inwestycji. Na tak wysokie dofinansowanie mogą liczyć m.in. inwestycje w drogi oraz infrastrukturę wodno-kanalizacyjną. Każda JST może złożyć 3 wnioski – muszą się one zmieścić w określonym limicie wartości dofinansowania.

Dodatkowy nabór dla samorządów popegeerowskich

W trwającej edycji programu gminy, powiaty, związki międzygminne i powiatowo-gminne, które Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zakwalifikował jako samorządy popegeerowskie, mogą równolegle składać dodatkowe wnioski w specjalnie dla nich przygotowanym naborze.
Wnioski mogą dotyczyć inwestycji z 36 obszarów gospodarki. Każda taka JST może złożyć dwa wnioski.  W naborze dla gmin popegeerowskich samorządy mogą liczyć na dofinansowanie w wysokości do 98 proc., oznacza to, że będą musiały wnieść minimum 2 proc wkładu własnego w inwestycję.

Zasady programu

Operatorem Programu Inwestycji Strategicznych jest Bank Gospodarstwa Krajowego. JST składają wnioski w specjalnej aplikacji. Po zakończeniu naboru BGK przekazuje raport dla Komisji przy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Komisja ta analizuje wnioski i przygotowuje rekomendację, na podstawie której Prezes Rady Ministrów decyduje o przyznaniu dofinansowania.

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę