Nabierają tempa i napędzają Wieruszów

TSR o nowym sezonie i kolejnych planach
2015-03-16 20:14

- Naszym oczkiem w głowie będzie szkółka kolarska – zapowiedział podczas konferencji zorganizowanej w Urzędzie Miejskim Robert Zych, menadżer Towarzystwa Sportowo Rowerowego w Wieruszowie. Grupa, która ma już na swoim koncie osiągnięcia ogólnopolskie, z nową energią rozpoczyna kolejny sezon kolarski. O sile i jej marce świadczą bez wątpienia zawodnicy, trenerzy oraz sponsorzy. Wszyscy pokładają swoje nadzieje w rozwoju tej dyscypliny na terenie miasta i powiatu. W ostatnim czasie dzięki przychylności grupy sponsorów udało się zakupić do lokalnej stajni talentów kilka rowerów szosowych oraz tych, które spełniają wymogi stawiane przez PZKOL. Do jednego z najtrudniejszych startów cykliści zaliczają m.in. Bike Adventure Pro – czterodniową imprezę w Karkonoszach i Górach Izerskich. – Wyślemy tam dwie drużyny – zapowiada Zych. –Na dystansie krótszym rywalizować będzie Jakub Hodyjas, Jarosław Maciejewski, Piotr Mokrzycki, Dominik Zawierta. Na tym samym dystansie pojedzie para Edyta i Tomasz Zawiertowie. Na dłuższym dystansie pojawią się Michał Cierpik, Włodzimierz Zawadzki i Robert Zych. Dla szkółki najważniejszymi wyścigami będą Mistrzostwa Polski.

Nowym trenerem grupy został Zbigniew Kajser, wieloletni kolarz szosowy związany z Ostrzeszowem. – Jeżdżę już ponad dwadzieścia lat. Mam trochę sukcesów i jakieś doświadczenia. Czeka nas ciężka praca, ale nie chciałbym młodzieży wystraszyć. Musimy traktować to jako dobrą zabawę i przygodę, natomiast nie możemy zapominać o pewnych zasadach. Zachęcałbym wszystkich od odejścia od komputerów i wszelkiego rodzaju monitorów.

Od tego sezonu kolarze będą występować w nowych strojach, za które nie powstydzimy się podczas zawodów. Na koszulkach obok herbów samorządów można zobaczyć znaki lokalnych firm, o których wielkiej roli cały czas podkreślał menadżer Zych. Na poniedziałkowym spotkaniu nie zabrakło starosty Andrzeja Szymanka, radnego powiatowego Marka Stojeckiego, burmistrza Rafała Przybyła oraz radnego gminnego Mirosława Jakubczaka. Samorządowcy, ciesząc się z dotychczasowych sukcesów, życzyli towarzystwu dalszego rozwoju oraz kolejnych medali. Jak można było usłyszeć między wierszami, grupa może liczyć na wsparcie Starosta Powiatowego oraz gminy Wieruszów.

Patryk Hodera

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę