Na terenie gminy Lututów w tym roku zmodernizowano 30 km dróg

REGION
2023-12-06 09:14
Na terenie gminy Lututów w tym roku zmodernizowano 30 km dróg

W 2023 r. na terenie gminy Lututów przebudowano bądź wyremontowano około 30 km różnych odcinków dróg. Mowa o trasie wojewódzkiej, ciągach powiatowych oraz gminnych. 

Dobiegający końca rok był zdecydowaną ofensywą drogową. Po wielu latach oczekiwań udało się m.in. wyremontować drogę wojewódzką, doszło też do przebudowy powiatowej drogi relacji Lututów - Świątkowice, były też inne, ale również bardzo istotne zadania. 

- Jestem bardzo zadowolony, zarówno z tych zakończonych inwestycji, jak i tych, które zaraz mają swój finał - komentuje burmistrz Marek Pikuła. - Jeszcze trochę i będę mógł powiedzieć, że potrzeby mieszkańców w 99% zostały zrealizowane. Jeśli chodzi o same inwestycje gminne, prace skupiały się na około 13 km. Chodziło o wyremontowanie istniejących ciągów, bądź też ich budowę od podstaw. Mowa o ul. Stefanówek, ul. Piaski, odcinku w Świątkowicach, w Swobodzie była realizowana nakładka na odcinku 1400, prace były w Niemojewie, w Kopaninach - Popielinie, jest też nowa droga w Kijanicach, Józefinie.  Mieszkańcy z ostatniej miejscowości nie wierzyli, że uda się to zrobić. Prace były w Hucie, Dymkach, Dobrosławiu, Chojnach. Pieniądze mieliśmy z "Polskiego Ładu" i z funduszu ochrony gruntów rolnych. 

Burmistrz Lututowa cieszy się z inwestycji, które realizowało Starostwo Powiatowe. - Droga Lututów - Świątkowice robi wrażenie - mówi Marek Pikuła. - Są zjazdy na poszczególne działki, ścieżka pieszo-rowerowa. Te prace były długo oczekiwane, zarówno przez nasz samorząd, jak i naszych mieszkańców. Zaangażowanie powiatu i gminy Lututów w pozyskanie środków było ogromne. Podziękowania i ukłon dla pana starosty, że udało się to zrealizować. Mamy też nową drogę powiatową na odcinku Dymki - Huta. Łącznie udało się zmodernizować około 8,5 km dróg powiatowych. 

Także w tym roku Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi realizował remont 8-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej: Węzeł Wieluń (Walichnowy) - Lututów - Złoczew. 

Autor:
RED

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę