Tugazeta

MOK ponownie z dofinansowaniem

LUTUTÓW
2022-03-17 11:24

Złożony przez Miejski Ośrodek Kultury w Lututowie wniosek  pt. „Adaptacja pomieszczeń piwnicznych do prowadzenia zajęć artystycznych oraz remont elewacji budynku MOK w Lututowie” został rozpatrzony pozytywnie i po raz kolejny znalazł się w gronie beneficjentów, do których trafi dofinansowanie w ramach programu Infrastruktura Domów Kultury 2022.

W ramach otrzymanego dofinansowania w wysokości 88 000,00 zł zostaną wyremontowane pomieszczenia piwnicy, z których powstaną sale do zajęć artystycznych. Zostanie również odnowiona elewacja budynku domu kultury. Zadanie inwestycyjne pozwoli zwiększyć potencjał animacyjno-edukacyjny i pozytywnie wpłynie na rozwój instytucji kultury. 

Program Infrastruktura Domów Kultury finansowany jest ze środków pozostających w dyspozycji ministra właściwego do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego. Instytucją zarządzającą Programem jest Narodowe Centrum Kultury. 

Celem programu jest zapewnienie optymalnych warunków dla działalności domów i ośrodków kultury oraz centrów kultury i sztuki w zakresie edukacji kulturalnej i animacji kultury poprzez modernizację Realizacja projektu zostanie zakończona w grudniu 2022 roku. Mamy nadzieję, że poprawa stanu infrastruktury kultury wpłynie na zwiększenie dostępu do oferty kulturalnej oraz podniesie jej atrakcyjność a wdrażając nowe technologie wzmocni działalność o charakterze ponadregionalnymi rozbudowę ich infrastruktury.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę