Tugazeta

Młodzież z Osieka z wizytą w firmie Benix

Relacja nadesłana do redakcji
2021-11-20 16:21

W dniu 18 listopada 2021 r. młodzież z klas siódmych i ósmych ze Szkoły Podstawowej w Osieku, gościła z wizytą edukacyjną w fabryce mebli tapicerowanych Livello Sofa należącej do grupy Benix, a znajdującej się na obrzeżach Wieruszowa – w Dobrymdziele. Spotkanie było prowadzone przez nauczyciela i doradcę zawodowego Panią mgr Monikę Józefowską. W pierwszej części spotkania uczniowie wysłuchali ciekawego wykładu na temat systemu edukacji w Polsce, dowiedzieli się, w jakich szkołach młodzież obecnie najchętniej kontynuuje naukę, jakie mamy dziś trendy na rynku pracy, oraz jakie kierunki i zawody są najbardziej pożądane przez pracodawców. W drugiej części spotkania młodzież miała okazję zwiedzić halę produkcyjną i zobaczyć jak przebiega proces produkcji. Atrakcją były również zorganizowane krótkie warsztaty, podczas których uczniowie mogli spróbować swoich sił w zawodzie tapicera. Podczas wizyty nasi uczniowie dowiedzieli się, jak przebiega cały proces technologiczny produkcji mebli, jakim wymaganiom trzeba sprostać, aby zostać pracownikiem firmy oraz jaką wybrać ścieżkę edukacyjną, aby móc podjąć naukę w zawodzie tapicera. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy, zarówno na temat powstania samej firmy, jej obecnego kierunku rozwoju oraz możliwości, jakimi przedsiębiorstwo dysponuje. Nasi uczniowie mogli zobaczyć też, jakie warunki pracy panują firmie i co firma jest w stanie zaoferować uczniom i pracownikom.

O tym wszystkim bardzo ciekawie opowiedziała nam Pani Monika Józefowska, za co bardzo serdecznie w imieniu szkoły i młodzieży dziękujemy.

Źródło:

mgr Damian Damasiewicz
mgr Patrycja Bolek-Tajnert

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę