Mistrzostwa powiatu w warcaby

Relacja Wacława Zabłockiego
2015-04-20 13:20

19  kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Lututowie zostały zorganizowane przez Ludowy Klub Sportowy „Czarna Damka”  w Lututowie Mistrzostwa Powiatu Wieruszowskiego w warcaby 100-polowe.   W turnieju uczestniczyły 23 osoby. Rozgrywki sędziowano komputerowo, systemem szwajcarskim, na dystansie 9 rund, przy czasie na zawodnika 15 minut. O kolejności decydowały zdobyte punkty i punkty zdobyte przez przeciwników. Pod nieobecność drużyny rodzinnej Ślęzaków do głosu doszła kadra rezerwowa lututowskich warcabistów.

Po wyczerpujących i pełnych niespodzianek zmaganiach zawodniczki  i zawodnicy zajęli następujące miejsca:

III. m. Ciećka Mirosław

Puchary i medale zostały zakupione ze środków finansowych Starostwa Powiatowego w Wieruszowie. Aktu dekoracji zwycięzców dokonali wspólnie Starosta Wieruszowski Andrzej Szymanek i przedstawiciel Zarządu  „Czarnej Damki” kol. Pazek Michał.