Tugazeta

Mistrzostwa Polski w Lututowie

W warcaby 100-polowe
2022-01-01 09:40

W dniach 28-30 grudnia 2021 roku w Lututowie odbyły się Krajowe Mistrzostwa Zrzeszenia LZS w warcaby 100-polowe. Miejsce rozgrywek to Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego.                                

Zawody zostały rozegrane na  dystansie 7 rund, z czasem 1,5h na zawodnika.  Turniej ten  jest jednym z prestiżowych wydarzeń w kalendarzu Polskiego Związku Warcabowego.

W turnieju startowało 56 zawodniczek i zawodników z 7 województw. Najmłodszy zawodnik miał 7 lat , a najstarszy 81 (Władysław Kasendra z Tybli reprezentujący klub z Lututowa).

Klub z Lututowa oprócz  doświadczonych zawodników reprezentowała młodzież, która po raz pierwszy uczestniczyła w takich zawodach. I  należy dodać, że z dobrym efektem (wywalczając medale). Sześcioro z nich zdobyło lub podwyższyło kategorie warcabowe.                                            

Nasi warcabiści te mistrzostwa muszą uznać za wyjątkowo udane. Wywalczyliśmy 10 medali. Jeszcze nigdy nie zdobyliśmy na jednym turnieju tylu medalowych miejsc.     
W klasyfikacji open drugą pozycje i srebrny medal MP wywalczył Mariusz Ślęzak. Wysokie miejsca z „Czarnej Damki” Lututów zajęli  Przemysław Oderkiewicz 7 oraz Arkadiusz Ślęzak 12.                                     

W kategorii orliczek (do lat 10)  I miejsce  dla Magdaleny Gruchot, II Natalia Pichlak, a III Aleksandra Sroka, IV Iga Tomczyk.    

W kategorii orlicy III pozycja dla Bartłomieja Golonki.            

Mężczyźni 17-50 lat zwycięzca Mariusz Ślęzak , kategoria 50+ kobiet Elżbieta Halamus II miejsce. Kategoria 50+ mężczyzn I miejsce Zygmunt Ślęzak, III pozycja Edward Perdek. W klasyfikacji drużynowej  Lututów  (w składzie:, Mariusz Ślęzak, Przemysław Oderkiewicz, Arkadiusz Ślęzak oraz Magdalena Gruchot) zajął 2 pozycję.          

Koszty udziału naszych zawodników na turnieju pokrył Urząd Miasta i Gminy w Lututowie, ale mistrzostwa mogły się odbyć też dzięki pomocy Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lututowie oraz Rady Głównej Zrzeszenie LZS. 

Z warcabowym pozdrowieniem
LKS CZARNA DAMKA Lututów

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę